Aplikowanie o miejsce w DS dla studentów/doktorantów z obywatelstwem Polski - kolejne tury

Poniżej prezentujemy komunikat dra hab. Roberta Zakrzewskiego, prof. UŁ, Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia UŁ z dnia 29.05.2023 r. w sprawie aplikowania do domów studenckich UŁ na rok akademicki 2023/2024 - kolejne tury.

Komunikat Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia UŁ z dnia 29.05.2023 r.

Rejestracja wniosków o przyznanie miejsca odbywa się wyłącznie przez Usosweb po otrzymaniu dostępu do zalogowania się do systemu.

Uwaga! Aplikowanie o akademik dostępne jest w zakładce: dla wszystkich wnioski wniosek o akademik

Ubieganie się o akademik dotyczy osób z aktywnym statusem studenta UŁ w roku akademickim 2023/2024 i posiadających dostęp do systemu informatycznego Usosweb:

1. osób przyjętych na studia Uniwersytetu Łódzkiego z rekrutacji,
  2. studentów UŁ z wyższych lat starających się o miejsce w DS,
  3. studentów UŁ, którzy rozpoczynają kolejny stopień studiów w roku akademickim 2023/2024,
  4. studentów UŁ, którzy w I turze aplikowania o miejsce w DS nie dokończyli procesu rejestracji wniosku w systemie Usosweb (status wniosku – wypełniany, poprawiany, cofnięty do poprawy).
  5. doktorantów oraz uczestników szkół doktorskich UŁ.

Harmonogram otwarcia tur i zarejestrowania wniosków w Usosweb dla Polaków:

1. 07- 27.08.2023 - otwarcie II tury,
  2. 28-31.08.2023 – weryfikacja i wydanie decyzji w sprawie przyznania miejsca w DS na podstawie zarejestrowanych wniosków w 2 turze i przyjętych do rozpatrzenia przez Uczelnianą Komisję ds. przyznawania miejsc w domach studenckich UŁ,
  3. 01-20.09.2023 - otwarcie III tury,
  4. 21-23.09.2023 - weryfikacja i wydanie decyzji w sprawie przyznania miejsca w DS na podstawie zarejestrowanych wniosków w 3 turze i przyjętych do rozpatrzenia przez Uczelnianą Komisję ds. przyznawania miejsc w domach studenckich UŁ,
  5. 24-28.09.2023- otwarcie IV tury, decyzje będą podejmowane od 29-30.09.2023.
  6. 01-04.10.2023 – otwarcie V tury, decyzje będą podejmowane w dniach 05-06.10.2023

Wnioski o przyznanie pokoju jednoosobowego, pokoju dla rodzica z dzieckiem

będą rozpatrywane przez Uczelnianą Komisję ds. przyznawania miejsc w DS pod koniec września (po zamknięciu IV tury), a informacja w tej sprawie zostanie przekazana bezpośrednio do administracji domów studenckich po rozpatrzeniu wniosków.

• Tylko wniosek kompletny i prawidłowo zarejestrowany w systemie Usosweb zostanie rozpatrzony przez Uczelnianą komisję ds. przyznawania miejsc w DS/BWZ.
  • Komisje nie rozpatrują wniosków, które mają status: wypełniany, poprawiany, cofnięty do poprawy.
  • Informacja o przyznanym akademiku ukaże się w Usosweb, student informowany jest mailowo o każdej zmianie statusu wniosku (status wniosku: z zarejestrowanego zmieni się na gotowy do rozpatrzenia i finalnie zostanie rozpatrzony przez Uczelnianą komisję ds. przyznawania miejsc w DS/BWZ).
  • Po zalogowaniu się na swoje konto w Usosweb student decyzję o przyznanym miejscu w domu studenta sprawdza w szczegółach wniosku o akademik.

W tym roku nie wymagamy dostarczenia wersji papierowej wniosku o przyznanie miejsca w DS, zarejestrowanego w systemie Usosweb.

W przypadku rezygnacji z przyznanego miejsca należy niezwłocznie poinformować recepcję przyznanego  domu studenta mailowo lub telefonicznie.

Przyznanie miejsca w domach studenckich UŁ po zamknięciu ostatniej V tury w Usosweb

Złożenie wniosku przez Usosweb po zamknięciu ostatniej V tury w Usosweb nie będzie już możliwe.

• Studenci i Doktoranci UŁ, ubiegający się o przyznanie miejsca w domu studenta Uniwersytetu Łódzkiego składają wniosek o przyznanie miejsca w DS (zał.nr 3) wraz z dokumentem poświadczającym udokumentowaną odległość od miejsca zamieszkania do siedziby uczelni, może to być wydrukowana mapka z przeglądarki internetowej z zaznaczoną odległością, bilet pkp, pks.
  • Studenci innych wyższych uczelni łódzkich składają wniosek o przyznanie miejsca w DS. i dodatkowo zaświadczenie z dziekanatu poświadczające ich status studenta w roku akademickim 2023/2024. Decyzje w sprawie rozpatrzenia wniosków studentów innych uczelni będą podjęte pod koniec września, po zamknięciu IV tury w Usosweb.

Scan wypełnionego i własnoręcznie podpisanego wniosku o przyznanie lub zamianę miejsca w DS przesyłamy wyłącznie drogą mailową na adres: cos@uni.lodz.pl

Ubieganie się o zamianę miejsca w DS

• Mieszkańcy akademików mogą ubiegać się o zamianę miejsca składając wniosek o zamianę w wersji papierowej - załącznik nr 4.
  • Termin składania wniosków o zamianę miejsca : od 16 października 2023, decyzje zostaną podjęte w pierwszym tygodniu listopada 2023.
  • W sytuacji odmowy przyznania zamiany DS wynikającej z braku wolnych miejsc wniosek o zamianę miejsca jest rozpatrywany na dwóch kolejnych posiedzeniach komisji.
  • Decyzja pozytywna o zamianie miejsca obliguje studenta/doktoranta do przekwaterowania się do akademika w terminie 7 dni od dnia przyznania zamiany.
  • W przypadku rozpatrzonych wniosków o przyznanie miejsca w DS. UŁ student jest informowany o decyzji Uczelnianej komisji ds. przyznawania miejsc w domu studenta UŁ mailowo na adres e-mail studenta utworzony w domenie uniwersyteckiej. W przypadku pozytywnie rozpatrzonych wniosków o zamianę miejsca  informacja o decyzji UK-DS przesyłana jest bezpośrednio do administracji akademika, w którym student aktualnie zamieszkuje.

Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UŁ

dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ